Poštovani doktore
    molim Vas da mi objasnite kako se odvija dubinsko snimanje bubrega. Da li je bolno i štetno po moje zdravlje? Molim vas za brzi odgovor jer za dva dana treba da se snimam. Dijagnoza: hydromephos.
    Unapred vam hvala.

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani,
      "Dubinsko" snimanje je sinonim za ekskretornu urografiju, metodu kojom se prikazuje izgled bubrežnog sabirnog sistema, prohodnost uretera te mokraćne bešike.
      U slučajevima kada postoji hidronefros (proširenje sabirnog sistema) asnimanje se radi kako bi se proverilo da li u ureteru postoje prepreke koje onemogućavajku prirodan put urina od bubrega kroz ureter do mokraćne bešike.
      Snimanje se izvodi uz intravensku injekciju jodnog kontrastnog sredstva i jedini bolni moment je punkcija vene.

Komentari na pitanje: #29456

    • svetlananisic 24. 11. 2012.

      Da li se ostaje u bolnici za dubinsko snimanje bubrega

    • Postovani doktore, da li se sa jednim bubregom moze ziveti kao sa dva i htela sam da pitam ako se na ultra zvuku ne vidi jedan bubreg i ima puno gasova da li to znaci da neko nema jedan bubreg?