Najpre da vas pozdravim u nadi da ce te mi pomoci vasim savetom.Pre 10 god.dijagnostikovane su mi displazicne fibrocisticne promene sa cistama promera do 8 mm na desnoj dojci.Desno u gornjem kvadrantu vidljiva je cista promera 2x1.5cm sa guscim sadrzajem i nejasnom konturom zida.Prema misljenju lekara ove ciste su benignih karakteristika.Imam 28 god.i povremeno osecam bolove u predelu dojke i bol se prosiruje i na ruku.Interesuje me da li ciste treba odstraniti.

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Pošto se radi o promenama za koje je dijagnostikovano da imaju benigni karakter, dilema oko hiruirškog odstranjenja zavisi od toga da li postoji neki nivo smetnji koje one uzrokuju. Ukoliko se bolnost može dovesti u vezu sa opisanim cistama dileme nema i ttreba ih odstraniti. Medjutim, ukoliko se ova veza ne može potvrditi, nema indikacija za njihovo operativno uklanjanje. Svakako da će Vam u ovoj odluci najviše pomoći Vaš lekar. S poštovanjem, Prof. dr P. Bošnjaković