Zanima me vase misljenje po pitanju mog zdravstvenog stanja.Dakle,imam  26 godina,majka sam dvoje dece,i problem sa dojkom.Osetila sam bol u  dojci jos pre dve godine,do tada je bilo sve u redu,a posle  toga,pronadjen mi je hipoehogen nodus promera 12*6mm.Dublje uz  pektoralnu fasciu opisani nodus je benignih karakteristika.Dojka me boli  cesto,ne znam sta da radim.Da li i vi mislite da treba da se odstrani  tumor,i da li mora da bude pod lokalnom anestezijom?Molim za Vase  misljenje,pomoci ce mi,sigurna sam.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 02. 2008.
    • Na osnovu Vašeg pitanja radi se o benignoj promeni u dojci. Bilo bi od  koristi da znam na koje je načine ova promena dijagnostikovana kao  benigna.  Samo odstranjivanje promene bi možda ipak bilo najsvrsishodnije rešenje  kako biste bili apsolutno uvereni da je sve u redu.  Pojava bolova u dojci se u Vašem slučaju teško može dovesti u neposrednu  vezu sa benignom formacijiom.  Dakle na kraju, trebalo bi znati kako je promena dijagnostikovana te da li  ima promena u njenoj veličini tokom perioda praćenja. Nakon toga odluka o  operaciji.   S poštovanjem,   prof. dr Petar Bošnjaković