Poštovani,
    Dvije sedmice sam radila na radiološkom odjelu privatne jedne klinike i onda sam saznala da sam trudna i prebačena sam na drugi odjel odmah. U negdje petoj sedmici, šestoj trudnoće. Brine me iako se nisam direktno izlagala niti sam ulazila u sobu sa ct ali kretala sam se uskim hodnikom koji dijeli samo vrata od kabineta pa me brine je li sam naštetila svom plodu. Inače jednom ili dvaput sam udarila na pacijenta koji izlazi iz kabineta pa me strah i zračenja od njih i kontrastnih sredstava koji su primili. Jednom sam sa pacijentom čekala na hodniku par minuta u do kabineta da ga prime koliko god sam se raspitivala svi liječnici kažu da nije veliko izlaganje kada je u pitanju to indirektno zračenje jednom mi je is sestra pokazala kako se pali ct i to je svega eto par puta indirektnom izlaganju sada sam na drugom odjelu beba se razvila i raste bez smetnji.
    Hvala.

    Odgovoreno: 03. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Niste bili izloženi značajnijim dozama direktnog zračenja (ukoliko je zaštita izvedena ispravno).
      Naknadno zračenje posle pregleda (iz bolesnika i dr.) NE POSTOJI.
      Dakle, nemate razloga za brigu za zdravlje bebe.
      Pozdrav.