Poštovani,
    Interesuje me malo pojašnjenje nalaza lekara specijaliste na osnovu urađenog RTG vratne kičme: " diskretne deg. promene na vratnoj kičmi. Unkartroza na c4 obostrano"
    Unapred se zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam

    Odgovoreno: 25. 04. 2009.
    • Poštovana,

      U principu se radi o nalazu koji je veoma blizu fizioloških okvira. Naime došlo je do veoma diskretnih, počletnih degenerativnih promena koje se manifestuju rubnim koštanim izraštajima (osteofiti) i promenama na sitnim zglobovima (unkovertebralni zglobovi). Nemate bilo kakvog razloga za i najmanju zabrinutost.

      Pozdrav.