Poštovani,
    Kako utiče elektromagnetno zračenje na stanare zgrade koji su pristali na izgradnju radio bazne stanice na zgradi? Odgovor molim hitno, uopšte uticaj tog zračenja na duže staze.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,

      Elektromagnetno zračenje podrazumeva čitav spektar oscilastornih talasa koje odlikuje naizmenično indukovanje električnog i magnetnog polja u prostoru (između ostalog i vidljiva svetlost je elektromagnetno zračenje). Radio stanica emituje radio talase koji su dugih talasnih dužina i bez neposrednnog štetnog uticaja na organizam u opsegu energija koje se primenjuju.
      Srdačno