Hvala Vam najlepse na brzom odgovoru,ali samo Vas molim da mi odgovorite  da li palijativna terapija moze da pomogne kod lecenja posle  odstranjivanja malignog melanoma?Ili koju bi Vi terapiju  preporucili?Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 01. 2008.

    • Sam naziv palijativna terapija se odnosi na nešto što se ne može izlečiti  već se smanjuju subjektivni simptomi (bol, nepokretnost i sl.) kako bi se  pre svega poboljšao kvalitet života i učinio maksimum ka njegovom  produženju.  Nažalost, maligni melanom je veoma maligan tumor tako da izbor terapije  nije preveliki.   S poštovanjem,   Prof. dr P. Bošnjaković