Obracam Vam se vezano za mogućnost stupanja u kontakt sa Vama. Radi se o  tome da je mojoj majci, Zori Gligorijević, staroj 65 godina iz Gornjeg  Milanovca, prilikom radiološkog pregleda (MR)u radiološkoj ordinaciji  ''Hipokrat MR'' u Čačku od strane Docenta dr Ljube Markovića  dijagnostifikovano sledeće: Hemangiomi u prvom i drugom lumbalnom  pršljenu; Šmorlova Hernija u TH 11. Od strane gore spomenutog lekara  specijaliste dobili smo preporuku da se obratimo Vama i vašem instituta  za radiologiju u Nišu kao, prema rečima doktora Markovića, jedinoj  instituciji koja obavlja vertebroplastiku u našoj zemlji. S tim u vezi,  želeo bih Vas zamoliti da nam izađete u susret u smislu najbržeg mogućeg  stupanja u kontakt sa Vama.   Ukoliko su Vam potrebni još neke dodatne informacije slobodno mi se  obratite na kontakt adresu.   Unapred Vam se zahvaljujem i lep pozdrav,

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Perkutana vertebroplastika se u Srbiji radi jedino u Institutu za  radiologiju KC Niš. U svetu je veoma rasprostranjena metoda za lečenje  bolnih preloma pršljenskih tela usled osteoporoze, hemangioma,  metastaza...  Da bismo bili efikasni, predlažem Vam da mi e'mailom pošaljete snimke  magnetne rezonance Vaše gospodja mame, kako bismo napravili procenu  indikacija i nadalje se dogovarali.  Inače, metoda se izvodi ambulantno (uz verovatno jednu noć provedenu u  Nišu), a dovoljan Vam je samo overen uput Vašeg fonda zdravstvenog  osiguranja.   srdačan pozdrav,   Prof. dr Petar Bošnjaković