Postovani doktore,  mojoj majci je otkrivena metastaza tumora sa dojke na lublani deo kicme  i to L1 i l5. Imala je jedno zracenje nakon koga joj je bol u kicmi  prestala ali se i dalje tesko krece, nema snage u nogama. 1999. god.  operisala je tumor debelog creva, 2001. god. tumor dojke gde je  odstranjena cetvrtina dojke i deo limfnih cvorova, [primala je  hemioterapiju i zracenje, pa je dobila da pije Nolvadex 5 godina) i bila  je mirna sve do kraja 2007. godine.  Sledece nedelje imamo zakazano snimanje skeleta kostiju.  Na njenoj listi pise T0 N0 M1 CS IV  Molim Vas da mi iskreno kazete kakve su sanse da dodje do ponovnog  zalecenja bolesti i da li ce u skorije vreme moci ponovo normalno da  hoda.  Od lekova je dobila da pije Bonefos 2 x 400 mg i Femara (jednu na dan).   Molim Vas da mi sto pre odgovorite i nadam se da razumete svu moju  brigu.   HVALA VAM PUNO!!!

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Veoma je teško ovako na daljinu napraviti procenu zdravstvenog stanja Vaše  mame i dati bilo kakvu prognizu. Za preciznost u tom delu, neophodan je  uvid u medicinsku dokumentaciju i slike načinjenih preglčeda.  U principou ukoliko nije došlo do teškog razaranja kičmenog stuba sa  zahvatanjem nervnih elemenata ili ukoliko nema drugih metastatskih lezija.  postoji mkogućnost oporavka na neko kraće ili duže vreme.   S poštovanjem,   Prof. dr Petar Bošnjaković