Postovani, ucenik sam Srednje medicinske skole 7. april Novi Sad. Dobila   sam zadatak da napisem referat o stetnosti x zraka i bolesti izazvane tim   zracenjem. Pretrazivala sam na internetu, ali nisam nasla nista konkretno,   pa Vas molim da mi pomognete.     Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    • Morate se pažljvije posvetiti internetu jer je moguće naći jako veliki broj  referenci o štetnom delovanju rendgenskih zrakova.  Preporučio bih Vam bilo koji udžbenik radiloške fizike i radioterapije za  više ili visoke škole za radiološke tehničare jer su na srpskom jeziku i  pisane na potrebnom nivou.   Srdačno,   prof. dr Petar Bošnjaković