С поштовањем!   Овом приликом бих Вас замолио да мало појасните ове рендгенске снимке:   На доњој покровној површини пршљена L5 уочава се мања Шморл-ова хернија а   и в. простор L5 / S1 је лако сужен у задњем делу.   Обострано се уочавају почетне коксартротичне промене у виду склероза   крова   ацетабулума.   Унапре захвалан.

    Odgovoreno: 15. 11. 2007.
    • Radi se o degenerativnim promenama na pršljenskim telima (Šmorlova hernija)  i zglobovima kuka (skleroza krova acetabuluma). Suženje intervertebralnog  prostora moža ali i ne mora biti znak oboljenja intervertebralnog diska.  U slučaju izraženih tegoba a u konsultaciji sa Vašim doktorom može se  uraditi pregled L-S dela kičmenog stuba magnetnom rezonancom.   S poštovanjem,   Prof. dr Petar Bošnjaković