U desnom plucnom krilu na granici apikalnog segmenta donjeg reznja i   posternobazalnog segmenta prisutna nehomogena neostro ogranicena   infiltrativna mekotkivna Tu masa denziteta 50-60 HU,dimenzija 42x33mm   posteriorno subpleuralno.   U apikalnom i posteriornom segmentu gornjeg reznja desno stare specificne   promene.   Obostrano prisutne emfizematozne promene,medijastinumu prisutne Igl   granicne velicine do 15mm u prevaskularnoj grupi uz luk aorte i   traheobronhijalno levo.Nema pat.uvecanih medijastinalnih Igl.   Pleuralni kavumi slobodni,bez znakova pl.izliva.Na pregledanim kostanim   strukturama nema pat.promena.   Na presecima kroz gornji abdomen u jetri u desnom lobusu dve mikrociste   do   5mm a u desnom bubregu cista dimenzija 3cm.Aorta skleroticna,trombocitna.   Zakljucak-TU pulmonis lat dex   Potrebna konsultacija pulmologa.   Posle toga je posetio pulmologa koji mu je zakazao bronhoskopiju za   prekosutra i zakljucio da nema prepreka za hirursko lecenje uz   dijagnozu-INFILTATO PULM. 1.DEX   Zanima me sto to zaista znaci jer nista od ovoga ne razumem,koje su sanse   za oporavak i dalje lecenje.Molim Vas budite brzi i iskreni jer zelim da   znam istinu!   Unapred Vam zahvaljujem!

    Odgovoreno: 15. 11. 2007.
    • Po priloženom opisu CT pregleda verovatno je da se radi o tumoru pluća.  Neophodna je bronhoskopska verifikacija ili verifikacija perkutanom  biopsijom da bi se nakon toga odredilo o kojoj se vrsti tumora radi i koji  je način lečenja najbolji.  Promene u abdomenu ne predstavljaju (prema opisu) metastatske lezije.   Prof. dr P. Bošnjaković