Poštovani doktore,   Ukoliko je kod žene 60 godina starosti ultrazvučni pregled dojke uredan   (postoji fibrocistična displazija), da li je potrebno uraditi i   mamografiju   (možda se nešto između ovih fibroza ne uoči eho pregledom), s obzirom da   se   u tim godinama u cilju skrininga uglavnom kao najpouzdanija metoda   preporučuje upravo mamografija.   Unapred zahvalna   Snežana

    Odgovoreno: 04. 11. 2007.
    • Bez obzira što je senzitivnost ultrazvuka u dtekciji karcinoma dojke velika,  neophodna je i povremena mamografska kontrola u intervalima koji variraju  ali, po preporukama SZO, iznose 1-2 godine zavisno od konkretne situacije.  Znači gospodju o kojoj je u Vašem mejlu reč, obavezno odvesti na mamografski  pregled.   Srdačno,   Prof. dr Petar Bošnjaković