doktore hvala vam puno na brzom odgovoru, ja se jesam smirio u smisli sto   se ne bojim da je neki tumor i sl, ali mi nije jasmo, jer sam bio kod iste   dr radiologije koja mi je i pre radila eho vrat kad je videla tih par lgl   i   tu jednu od 2 cm, a sad nije videla ni jednu a ja i dalje pipam nesto,   tako   da to sto sam pipao i tad i sad mozda i nije lgl, vec kako ona kaze mozda   masno tkivo,to me raduje, ali me zanima dali se masno tkivo vidi jasno na   ultra zvuku i na ct-u na kom sam bio ranije, posto mi niko to nije video?   hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2007.
    •  Masno tkivo se na CT-u veoma jasno razlikuje od svih drugih po svojim  karakteristikama apsorpcije. Naime, na snimku izgloeda crno a ukolikko se  vrše merenja relativne gustine (u Hounsfieldovim jedinicama) vrednosti su  ispod 0 tj. negativne su. Tu nema nikakve dileme.