zanima me , posto imam vec duze vreme neki bol koji je intenziteta upale misica u predelu srca znaci sa leve strane grudi oko dva santimetra ispod leve bradavice , stim da ne mogu da utvrdim da li je srce pluca ili nesto drugo , koji metod pregleda moze sa sigurnoscu da pregledom grudnog kosa i njegovog sadrzaja moze da pokaze gde je problem ako postoji fizicka promena , jel vidim da ima raznih metoda ultazvukova i ostalog , hvala vam .

    Odgovoreno: 21. 08. 2007.

    • U savremenoj medicini najviše podataka o promenama u zidu grudnog koša mogu dati magnetna rezonanca (MR) ili multisdlajsni CT (MSCT). S obzirom da treba da se načini i pregled pluća prednost bi svakako bila na stranu MSCT. S poštovanjem, prof. dr P. Bošnjaković