Postovani, imam 18 god. Pre oko tri meseca sam radio spekt miokarda, mene zanima koliko dugo nebi trebalo da se izlazem novim zracenjima? I ako mozete da mi kazete koliko zraci magnetna rezonanca i rengen vratne kicme? Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 09. 2008.
    • Jonizujucem zracenju se izlazite samo kada za to postoji veoma opravdan razlog i to bez obzira na breme izmedju 2 pregleda. Magnetna rezonanca ne radi primenom jonizujuceg zracenja i prema tome NE ZRACI UOPSTE. Rendgenski snimak vratne kicme nosi odredjenu dozu zracenja kao i manje informacija nego MR pregled vratnog dela kicme.