Postovani. Interesujeme da mi obrazlozite ovaj rezultat eho dojke. . . . Obe dojke su sa fibrocisticnim promenama, au d. Dojci najveca cistau dlk oko 4*5mm. Aksile bez fokalnih lezija birads 1

    Odgovoreno: 25. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Fibrocistične promene na dojkama je relativno česte i potpuno dobroćudan nalaz.
      među tim promenama nalaze se ciste 4-5mm u promeru u donjoj spoljašnjoj četvrtini dojke
      podpazušne jame su bez promena. Nalaz je okarakterisan kao bi rads 1 što je po međunarodnoj bi rads klasifikaciji promena na dojci potpuno uredan nalaz.

      obično se u tim slučajevima savetuje redovna kontrola ultrazvukom za godinu dana, a ako imate više od 40 godina redovna preventivna mamografija na 2-3 godine, odnosno na godinu dana ako je neko u porodici imao karcinom dojke.

      svako dobro

      dr viktor ognjenović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #95853

    • Ja imam 25 god. U braku sam 6 godina nemam dece bila sam na dve vantelesn. Oplodnje, 1 uspesna ali dobila spontani u drugom mesecu, sto se druge tice nije ni uspela. Nakon 3 meseca pocele grudi da me bole bila na kontrolu sve ok posle evo ima vec godinu i po dana otisla sam ponovo i nalaz je; desna dojka sa srednjem razvijenim parenhimom, prosirenim kanalicima, susp. Nepravilnom cisticnom formacijom u gsk-u oko 5mm, (dve ciste) u desnoj pazusnoj jami reaktivna lim. Zl. 1, 8cm fascija ocuvana. Dr. Kaze da je to normalno, ali ja se plasim sta dalje boli me desna dojka ne nesto mnogo ali nezgodan osecaj, dali je ovo za brigu??? Xvala unapred