Postovani, imam 59 g. 160 cm, 65 kg. Zbog bolova u lijevoj strani vrata, l, ramenu, i l. Ruci, reumatolog me uputio na rtg c i th kicme u dva pravca. Nalaz: vratmo rebro lijevo vc7. Spondioliticke promjene c prsljena sa uzim iv prostorima vc5-vc6 i konsekutivnom unkartrozom. Blaga dekstrokonveksna skolioza. Na th kicmi izrazene spondiloticne promjene sa sindensmofitima na donjim th prsljenovima. (nalaz 4. 7. 12.) stari rtg nalaz 23. 2. 96. - na snimkama vratne kraljeznice obostrano su razvijena manja vratna rebra. Ima li terapija da mi se poboljsa stanje? Zahvalujem pozdrav

    Odgovoreno: 28. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Promene koje ste opisali spadaju u degenerativne, koje se javljaju sa godinama.
      za eventualnu terapiju savetovao bih vam da vidite sa vasim reumatologom koji je trazio snimanje,
      tu bi mogla doci u obzir fizikalna terapija, koja moze dosta da pomogne pogotovu ako trpite bolove, sto se tice samoh promena one su uglavnom trajne.

      svako dobro

      dr viktor ognjenovic