Urađen mi je radiološki nalaz srca i pluća i ovo piše: u plućnom parenhimu nema aktivnih patoloških promena. Parakardinalno naglašen bronhovaskulari crtež. Hilusne senke vaskularne strukture. Srčana senka pravilno konfigurisana, odgovara životnom dobi. Aorta elongirana sklerotična. Kf. Sinusi transparentni. Desni kf. Sinus plitak adherentan. Molim vs da mi rastumačite. Prošle godine sam imala malignitet tela materice i prilično sam uplašena. Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Opis koji vam je dostavljne ne treba da vas brine. Niste naveli koliko imate godina, ali promene koje su opisane verovatno su u skladu sa godinama. Snimak pluća kod maligniteta se prevashodno radi zbog sumnje na metastaze koje su u plućima vrlo česte, a sudeći po opisu koji ste poslali one nisu viđene na vašem snimku.

      svako dobro

      dr viktor ognjenovic