Postovanje doktore, imala sam rendgensko snimabnje kuka u jednom pravcu u ranoj trudnoci. Tada nisam znala da samu drugom stanju, tako da me interusuje vase misljenje, zbog mogucih komplikacija. Moram da naglasim da sam u trenutku zracenja bila trudna 10-14 dana. Molim vas za odgovor, sada sam u 8 nedelji. Hvala!

    Odgovoreno: 19. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Jako je teško reći u kavom je riziku plod za razvoj anomalija obzirom na izloženost zračenju iz prostog razloga što se ovaj rizik zasniva ne samo na činjenice da ste snimani (odnosno primili neku dozu zračenja) , već i drugih značajnih faktora aparature (anlogni/ digitalni rendgen aparat, rasapno zračenje itd) i tehike snimanja. U svakom slučaju ginekologa, koji vodu vašu trudnoću, upoznajte sa ovom činjenicom da bi vas na vreme uputio da radite testove kojima se mogu otkriti genatske anomalije ploda.