Molim vas da mi protumacite nalaz odnosno interesuje me da li moze da se postigne poboljsanje u slucaju ovakvog nalaza. Hiperlordoza cervikalnog dela kicmenog stuba. Spondylosis, spondyloarthrosis, uncarthrosis et osteoporosis cervicalis et thoracalis. Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Promene koje opisujete su degenerativne i najčešće u skladu sa godinama života, narovno da na njih utiču i mnogi drugi činiioci. Ukoliko ste bez tegoba nema potrebe da bilo sta peduzmete osim redovnih vežbi i šetnji, ako su tegobe prisutne obratite se spec. Fizikalne medicine, oni će vas uputiti na vežbe koje ćete raditi i lekove koje bi primali.