Poštovani, dobio sam nalaz ali uz njega nisam dobio bilo kakvo pojašnjenje. Nalaz glasi: diskretna sin. Skoliozu. Laka spondiloza. Iv. Prostor l5/s1 je diskretno sužen u dorzalnom aspektu. Ostali iv. Prostori su normalne širine. Da li treba da se zabrinem i koji su mogući načini liječenja?

    Odgovoreno: 14. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Ništa strašno, degenerativne promene koje se javljaju tokom životi i povezene su nasledjem ali i načinom života, profesiom i telesnom težinom. Ukoliko iamte tegobe javite se specijalisti fiziaklne medicine.
      savet: više se hodajte idite u šetnje do 6 km dnevno.