Dobar vam dan doktore, problem koji postoji, poceo je od juna 2012, kad sam primetila da me bole dojke u gornjem predelu malte ne ispod pazuha. I to ujutru kad se probudim i ustajem iz kreveta, pa bol prestane u toku dana. Medjutim primetila sam se to cesce javlja i da me boli nekoliko dana pa prestane. Recimo pred menstruaciju pa posle prestane. Zatim, desava se obrnuto, da me boli sve cesce pa pred menst. 2-3 dana ne boli, pa posle opet. Nisam napipala nikakvu grudvicu niti bilo sta slicno. Nisam radila nikakve analize, ne bolujem ni od kakve bolesti niti pijem lekove, ne pusim. U mojoj porodici koliko znam nijedna zena nije imala problema sa tim. . Pa me interesuje sta bi to moglo da bude. Molim vase misljenje, unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 04. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Za tegobe u dojkama veoma je važno znati koliko godina imate, da li su ciklusi uredni, kakvo je stanje jajnika i funkcije štitne žlezde bih bila precizna u odgovoru. U svakom slučaju ovo što vi navodite je osećaj bola u dojkam koji je uobičajan kod žena u drugoj polovini ciklusa, kao i u slučajevima kada postoje promene na kičmenom stubu. Zato je potrebno da se javiti najbližem radiologu /ginekologu ili onkologu. Razjašnjenjem uzroka ukaza će na moguće lečenje bola.