Postovani, danas vam pisem nadovezujuci se na moje pitanje (br. #105373) , koje nije bilo dovoljno kompletno te na kao takvo nije bilo uputno davati podrobniji odgovor. Danas prilazem kopiju rezultata tj. Nalaza sa snimanja magnetnom rezonancom istog pacijenta kao prosli put (mr je bila sledeca dijagnosticka mera pa je i uradjena 8. 11. 2012.) . Nadam se da ce sad biti moguce odgovoriti kompletnije. Hvala!

    Odgovoreno: 18. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Poromena u jetri se mora dijagnostički rasvetliti i postaviti histopatološka dijagnoza. Promene u samo jetri mogu biti iz blo kog organa, najčesce organa za varenje, sto je neophodno ispitati digestivni trak i odrediti tumorske markere. U svakom slučaju obratite se najblizem specijalisti za gastoentrologiju koji se pruzeti odgovaruje procedure da se promene u jetri rasvetli i a ko je potrebno otpočne sa odgovarajucim lečenjem.