Postovani, molim pojasnjenje nalaza gtg pluca: u pl. Parenhimu nema homogenijih upalnih promjena. Nesto je grublji crtez pl. Parenhimako oba hilusa a manje i prema periferiji. Ljevo u dorzalnom bazalnom segmentu donjeg lobusa vidi se areal mrljato inhomogene pneumonicne infiltracije ili rezidue po pneumoniji ili podrucje deformarnog bronhitisa. Medijastinum nije prosiren. Hilusi nisu povecani. Nema pleuralnog izljeva. Takoder, ljubazno molim pojasnjenje da li je moguce da se nakon preboljene upale pluca ostane vidlivasjena na na rt

    Odgovoreno: 04. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Nalaz koji ste dostavili, govori u prilog zaostalih promena u plucima nakon akutnih promena u plucima, potrebno je da se javite svom lekaru da bi vas uputio na daljnje dijagnostičke procedure uključujući i pregled pulmologa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #107355

    • Dakle ako sam dobro shvatila, snimak ne prikazuje nista opasno??? Nakon posjeta ljexniku isti mi je prepisao sumamed.