Pozdrav! Nalaz rtg snimke: infiltrativnih promjena plućnog parenhima se ne vidi. Sinusi slobodni. Kardiovaskularna sjena širom bazom prileži ošitima. Ako može komentar?

    Odgovoreno: 11. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Opis radiograma pluca koji ste dostavili ne ukazuje na ma kakvo ozbiljno oboljenje u plucima. Kako radiogram pluca nije adekvatna dijagnosticka procedura za sagledavanje promena velicine i oblika srcane senke, te ukoliko imate kave probleme sa srcem najbolje je da se javite kardiologu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #105190

    • Moze kometnar da li je ovaj snimak uredu ili ne zanima me za tatu.

    • Na snimku srca i pluća: nalaz: plućna polja održavane transparencije, bez znakova infiltracije plućnog parenhima. Hilobazalno desno i retro kardijalno gruba plućna šara. Srčana senka lako uvećana, definisanih srčanih lukova. Hilusi nešto naglašeniji. Pitanje: postoji li opasnost od tumora pluća? Hvala u iščekivanju vašeg odgovora.