Evo ovako bila sam kod zubara i tamo pored mog stola vrsili su rengen snimak drugom pacijentu. I posle toga su me premestili bas na taj sto gde je bilo to rengen zracenje. Molim vas odgovorite mi dali je stetno to rengen zracenje so obzirom da sam u 7-moj nedelji trudnoce i dali te rengen zrake ostanu u prostoru recimo jos nekih 5 minuta pa sedanje za tim stolom je isto opasno? Hvala vam puno. Vrlo sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 11. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Iz opisa okolnosti pod kojima ste bili tesko je sagledati opasnost po plod u 7 nedelji trudnoce. Samo sedenje na stolici na kojoj je predhodno izvrseno rendgensko snimanje nije opasno, ukoliko su ostale mere zastite u ordinacije uradjene po zakonskim propisima.