Postovani slucajnim pregledom mom decaku je nadjena prosta cista na jetri. Od 1, 2 cm. Rekli su nam da nije opasno. Da li se one povuku. Da li se na ultrazvuku razlikuju ehinokokne ciste od prostih. Nalazi jetre ast i alt su u redu. Hvala

    Odgovoreno: 20. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Prosta ehinokokna cista se ne razlikuje od ostalih cista u jetri, ali zato postoje testovi kojima se utvrdjuje prisustvo parazitoze kao sto je ehinokok. U koliko postoji intanzivan kontak sa zivotinjama koje nisu vakcinisana, obratite se infektologu.