Postovani, u martu sam radila ultrazvuk stitne zlezde i ovo su mi bili nalazi: obe parotidne i submandibularne zlezde su bez pat. Promena. Submandibularno i duz jugularnog lanca obostrano nema uvecanih limfnih cvorova. Desni lobus stitaste zlezde lako uvecan na racun anteroposteriornog dijametra zbog prisustva ovalnog solidnog nodusa sa znacima koloidne degneracije. Nodus se nalazi anteriorno i lako potiskuje kapsulu. Dimenzija je oko 21x10x18mm, bez naglasene vaskularizacije. Istmus i levi lobus su bez nodusnih promena. Zakljucak nodus lobi dex. Thyroideae moje pitanje je da mi objasnite sta to uopte znaci? A drugo, juce je mnogo poceo da me boli taj cvor jedva gutam i jedva okrecem glavu, da moze da bude nesto opasno. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Nadam se da vam je kolega koji vas je pregledeo trazio i dopunska analize, koje ukazuju na funkcionalnu aktivnost stitne zlezde sa nadousom velicine koju ste naveli. Ukoliko nije, sa nalazom se obratite endokrinologo da uradi dopunske testove i proceni potrebu dopunske dijagnostike i lecenja