Rtg l-s dela kičmenog stuba u a-p i l-l položaju kyphoscoliosis cervicalis incipiens dextroscoliosis lumbalis partis proximalis gradus minoris spondylosis cervicalis et partium lumbalis deformans osteoporosis cervicalis et lumbalis incipiens discartrosis c4-c5 incipiens et c5-c6 uncartrosis c2-c6. Nalaz rgt snimka, molim objasnite mi šta to znači. Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Radi se o degenerativnim promenama, koje nisu opasne ali su neprijatne i ne retko pracene bol.
      zato nebi bilo lose da se javit vasem nadleznom lekaru koji ce vas uputit na specijalisti fizikalne medicine (zavisno kakve su tegobe) ili dati lekove ukoliko vas bol uznemirava.