Postovani, moja beba stara 5, 5 meseci je pala sa kreveta medjutim, nije bilo povracanja, gubitka svesti niti bilo sta slicno. Sledeci dan se pojavio hematom i doktor nas je uputio na rtg glave. Uradjena su dva snimka, iz profila i amfas, znaci direktno u lice. Interesuje me koliko je rtg stetan za tako malu decu i da li je potrebno kontorlisati oci, stitnu zlezdu ili nesto trece zbog tog snimanja? Hvala!

    Odgovoreno: 16. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Briga koju vi ispoljavata nije opravdana. Doza koja je primljena ne moze izazvati promene u funkcionisanju organa koje ste naveli. Osim toga u situaciji u kojoj se naslo vase dete i vi, koristi od radiografije u sagledavanju postojanja ili isključenja povrede je veca je od ma bilo kakve štete.