1. Rendgen i skener pluća

    Pitanje broj: #165550

    Da li je moguće da se na snimku rentgena pluća vidi neka fleka, a da se na skeneru ne vidi, odnosno ne komentariše?

    Odgovoreno: 24. 12. 2019.
    • Poštovani,

      U principu, svaka promena koja je uočena na rendgenu zahteva proveru prisutva i etiologije iste na CT-u i ponekad se, na sreću pacijenta, promena uočena na radiografiji ne uočava na skeneru, jer je najčešće u pitanju bio neki projekcioni efekat. Dakle konkretan odgovor je - da, moguće je.

      Srdačno,

      dr Helena Maksimović