1. Koliko je opasno rendgensko zračenje?

    Pitanje broj: #164984

    Koliko je opasno rendgensko zračenje? Snimao sam i glavu i ruku (onaj običan snimak) i 4 puta zube na ortopanu, ali između snimanja je uvek prošlo bar godinu dana.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Zračenje je svakako štetno i sve doze koje primimo za života se akumuliraju. Verujem da Vas je lekar upućivao ciljano prema indikacijama.

      Bitniji je benefit od učinjenih pregleda, odnosno postavljena dijagnoza.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović, radiolog

Komentari na pitanje: #164984

    • Postovana,, Moje dete je snimalo rendgen pluca. Ja sam nosila zastitnu kecelju. Za vreme snimanja, drzala sam je za ruke. Ja sam u pripremi za vto. Snimanje je bilo 6. dana mog ciklusa. Molim Vas da mi odgovorite, da li moze da steti folikulima, to jest jajnim celijama to zracenje? Hvala. Srdacno!

    • Poštovana, radila sam rentgenski snimak abdomena zbog bolova u stomaku, i posle nepunih 14 dana sam saznala da sam trudna. Da li je i koliko je to opasno i štetno?