Poštovanje,

    Imam osteoporozu i doktorica fizijatrije me uputila da odradim rtg kičme i karlice. Pošto mi je kontrola tek za dva mjeseca, ako ste u mogućnosti, zamolila bih Vas da mi date komentar na nalaz, koji je sledeći: "Degenerativne promjene na korpusu TH12, anteriorno. Oba sakroilijačna zglobna prostora su sužena". Hvala puno unaprijed. Srdačan pozdrav. Dijana

    Odgovoreno: 14. 04. 2021.
    • Poštovana,

      Vi ste jako mladi da bi ste imali ostoporozu,tako da Vam savetujem svakako da se ispitate Endokrinološki.Opis govori u prilog degenerativnih promena.

      Srdačno,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #181582

    • Poštovani doktorice,

      Zahvaljujem se od srca na brzom i detaljnom odgovoru.

      Što se tiče osteoporoze, tako je i doktor reagovao nakon čitanja nalaze DEXA-e. Naime, ja se liječim od primarne amenoreje i usled slabijeg lučenja hormona, došlo je do rane pojave osteoporoze. Na meni je sad da održavam i pazim svoje zdravlje, da utičem koliko je moguće da to ne napreduje dalje za sad. Za ove degenerativne promjene, da li dajete preporuku za uzimanje nekih vitamina?

      Hvala Vam puno još jednom na odgovoru.

      Srdačan pozdrav, Dijana