Postovani,imam upalu pluca vec 20 dana od posledice korone,snimala sam pluca tri puta rengenom,bolujem od astme.Da li bi smela da uradim skener,(predlog pulmologa),posto su mi pluca vec tri puta zracena i da li ce stetiti mnogo zbog upale?

    Odgovoreno: 14. 04. 2021.
    • Poštovana,

      naravno da smete i trebate da uradite skener pluća,jer rizik od štetnosti rendgenskog zračenja je minimalan u odnosu na korist koju dobijate od učinjenog pregleda.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #181545