Plucni parenhim, dostupan analizi, bez trg znakova svježih infiltrativnih promjena. Nodozna sjena u projekciji 2 medurebrenog prostora desno medijalno promjera oko 8 mm-ddg. fibrozne promjene druga etiologija. Zadebljane apikalne pleure obostrano, izrazenije desno. Kupole osita uredno polozene i svedene, lat. fc sinusi slobodni. Sjena srca sirinom u granicama normalnog, bez rtg znakova svjezih zastojnih promjena.

    Mozete li obrazloziti ovaj nalaz? Hvala

    Odgovoreno: 13. 04. 2021.
    • Poštovana,

      verovatno se radi o sekvelama ranijih upalnih procesa.

      Najbolje bi bilo uraditi skener grudnog koša radi evaluacije opisanih promena.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog