Zdravo! Molim Vas za tumacenje rtg snimka. Plucni parenhim difuzno smanjene transparentnosti na racun naglasenog brinhovaskularnog i intersticijalnog crteza. Ddg zastojne promene, fibrozne promene. Kf sinusi slobodni. Srcana sara urednih dijametara. Molim Vas da li imam razloga za zabrinutost?

    Odgovoreno: 13. 04. 2021.
    • Poštovana,

      ovakav nalaz može ići u prilog sekvelama ranijih upala ili skorije covid infekcije.

      Uradite skener pluća radi evaluacije opisanih promena.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog