Postovani,

    Molim za pojašnjenje nalaza MR pregled abdomena( u pitanju je karcinom pluca) Pseudonodularno zadebljali krakovi levog nadbubrega bez signifikantnog sadržaja extra i intracelularnih lipida, nehomogen sa znacima hipercelularnosti, MR karakteristikama sek.dep.( razmotriti PET CT) Na medijalnom krugu desnog nadbubrega nodus MR karakteristikama adenoma sa manjim sadržajem lipida. Mali 9×6 mm hemangiom u Vs jetre uz lozu holesterol. Prosta 8mm mikrocista uz gornji pol svežine. Više graničnih nespecificnih igl paraaortalno i interaortifikokvalno sutra i infrarenalno od par mm do 10 mm. Zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 04. 2021.
    • Poštovani,

      na žalost ovakav nalaz može ukazivati na metastazu primarnog tumora u levi nadbubreg.Bilo bi dobro da uradite PET CT radi evaluacije nalaza.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović-radiolog