Poštovana,Molim Vas da mi protumačite rtg nalaz pluća:Hilobazalno obostrano,više desno,je zadebljana peribronhovaskularna šara.Polusenka u levom kardio-freničnom sinusu bi mogla biti porekla masnog jastučeta.Od terapije pijem Pancef 1×ujutru i Fortecu1×uveče.Nalaz lab. normalan.Negativan test na covid. Molim Vas za Vaše cenjeno mišljenje.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 31. 01. 2021.
    • Poštovana,

      naglašena bronhovaskularna šara može da bude i normalan nalaz kod gojaznih,pušača,ljudi koji imaju astmu ...takodje može biti znak i početka upale pluća.Obzirom da Vi pijete izuzetno jaku dvojnu antibiotsku terapiju,verovatno je Vaš lekar uz uvid u kliničku sliku,laboratoriju i ovakav nalaz na plućima zaključio da se radi o početnoj upali.Bez obzira što ste pcr-,za 3-4 nedelje uradite antitela IgG na korna virus.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog