Potrebno hitno tumačenje nalaza, u pitanju je onkološke bolesnik. Nalaz:susp. dve okrugle mekotkivna senke levo bazalno i parakardijalno, vel oko 20 mm druge aktivne patološke promene u plućima se ne uočavaju, desni kostofrenični sinus zasenčen do visine prednjeg okrajka sedmog rebradosta intenzivno senkom, nervne gornje konture(izliv u organizaciji) levi kostofrenični sinus slobodan. Nema dijagnoze.

    Odgovoreno: 31. 01. 2021.
    • Poštovana,

      obzirom da je u pitanju onkološki pacijent,vrlo je sumnjivo da se radi o progresiji osnovne bolesti,odnosno pojave metastaza u plućima i pleuralnog izliva.

      Potrebno je da se pacijent što pre javi nadležnom Onkologu.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog