Poštovanje. Jedno pitanje,supruga mi je trudna 5 nedelja,pre neki dan smo saznali,sa ginokoloske strane je sve uredu,e sad 16tog januara je supruga odvela sestru na snimanje pluća na rendgenu a nismo znali da je trudna,nije stajala pored nje nego 2==3 metra od nje. Pa nas zanima dali može trudnoća da se nastavi ili da se prekine Hvala puno

    Odgovoreno: 31. 01. 2021.
    • Poštovani,

      nemate razloga za brigu,jer Vaša supruga sigurno nije bila sa sestrom u trenutku kada se snimala,jer nikome nije dozvoljeno da bude sa nekim u zoni zračenja sem sa pacijentima koji zbog prirode bolesti nisu u stanju sami da stoje,ali i tada se pratnji da zaštitna oprema.

      Prostorije gde se nalaze rtg aparati su gradjene posebnim materijalima,koji ne propuštaju Rtg zrake,tako da ljudi koji stoje u čekaonici nisu u opasnosti.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog