Postovani,

    imam 30 godina i radim u stomatoloskoj ordinaciji kao stomatoloska sestra. U ordinaciji imamo rengen kabinet za snamanje zuba i vilice. Kabinet je soba pored ordinacije sto znaci da je odvojen zidom. Aparat sa kojim snimamo je poprilicno star. Planiram da radim na trudnoci, pa me zanima koliko je stetno to sto sam u okruzenju tog aparata svakodnevno. Ne radim ja konkretno sa aparatom, ali uvodim pacijente u sobu za snimanje. Da li svaokdnevno izlaganje sretnim zracima moze imati nezeljene posledice na plod ?

    Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 31. 01. 2021.
    • Poštovana,

      pretpostavljam da vi ne provodite vreme direktno izloženi X zračenju.Aparat zrači isključivo tokom ekspozicije,prilikom snimanja pacijenta.Mislim da nema razloga za brigu,samo se nemojte direktno izlagati zračenju.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog