Poštovani, molim Vas za tumačenje izveštaja radiologa i mišljenje o sledećem. U plućnom parenhimu u donjim plućnim poljima, obostrano vide se manja polja smanjene sa lako naglašenim peribronhijalnim crtežom, hilobazalno, obostrano. Manje mefizemske bule parahilarno. Rengen pluća je rađen u ponedeljak. Test na covid je negativan, ja imam temperaturu već šesti dan, javlja se samo uveče i ne ide iznad 37,3 kašljem već sedam dana ima vrlo mali sekreta koji se sliva iz nosa pa to iritira na kašalj. Pijem pancef danas je četvrti dan pod antibiotikom. Unapred veoma zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 01. 2021.
    • Poštovana,ovako opisan Rtg snimak pluća je vrlo indikativan na upalne promene.Trebate da uradite kompletne laboratorisjke analize i u dogovoru sa Vašim lekarom možda i skener pluća.

      Obzirom na negativan test na covid 19,uradite za 2-3 nedelje IGG antiteta na koronu,da bi ste bili sigurni da li se radilo o toj infekciji.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog