Poštovani, Snimak pluća muškarca 1969. godište, nalaz i mišljenje doktora je: RTG pulmo PA Donja plućna polja smanjene transparencije, bez jasno vidljive konsolidacije plućnog parenhima. Kosto frenični sinusi tehnički odsečeni.

    Da li možete da mi kažete o čemu se radi i kako poboljšati stanje?

    Odgovoreno: 20. 01. 2021.
    • Poštovana,

      volela bih da ste mi napisali zbog čega je pacijent slikao pluća,da li kašlje i da li ima povišenu telesnu temperaturu,odnosno da li je testiran na korona virus.

      Ukoliko je pacijent pozitivan na koronu,sa ovakvim nalazom pluća bilo bi dobor da se obavi pregled Pulmologa kao i skener pluća,da bi se videlo zbog čega je prisutno smanjenje transparencije pluća u donjim poljima.

      Svakako nalaz mora tumačiti lekar uz uvid u kliničku sliku pacijenta.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      raiolog

Komentari na pitanje: #177115

    • Anela Alomerović 20. 01. 2021.

      Pacijent je slikao pluća zbog temperature i pozitivnog rezultata na virus covid 19. Imao je temperaturu 2, 3 dana ali bez kašlja.