Poštovani, dobila sam nalaz od doktora koji zbog date situacijom sa koronom nije ni stigao da mi učita, samo mi je dao nalaz u kojem piše: Jetra je urednog smještaja, primjerenje veličine, homogene, ehogenije strukture parenhima bez sada jasno izdvojenih patoloških fokalnih area. Žučni mjehur presavijena sa intraluminalo nešto gustog punktiformnog sadržaja, a bez sada eho sigurnih znakova ektazije žučnih vodova. Pankres i slezena primjereni. Bubrezi urednog smještaja, primjerene veličine, primjerene širine aktvinog parenhima, mjestimičnonaglašenih kaliksa bez znakova ektazije kanalnog sistema. Kortikomedularna granica primjerena. Mokraćni mjehur postupalno naglašene, edematozne stjenke ispunjene sa nešto gustog sedimenta. Slobodne tečnosti tokom pregleda se ne utvrdi. Hvala

    Odgovoreno: 20. 01. 2021.
    • Poštovana,

      ovako opisani nalaz može da ukazuje na  upalnu mokraćne bešike.Potrebno je da date urin na bakteriološku analizu kao i analizu sedimenta urina i sa tim nalazima da se javite Urologu.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog