Poštovani,

    S obzirom da muž i ja planiramo bebu,a za 10 dana mi je zakazana intravenska urografija,zanima me da li treba da prestanemo neko vreme sa pokušavanjem pravljenja bebe(zbog zračenja)? Da li je potrebno preskočiti jedan mesec NAKON snimanja ili zračenje ne bi trebalo da ima uticaj na začeće?

    Hvala unapred. Pozdrav!

    Odgovoreno: 18. 01. 2021.
    • Poštovana,rendgensko snimanje ne može štetno uticati ,sem ako ste već trudni,onda svakako ne bi trebalo da radite ispitivanja gde bi ste bili izloženi zračenju.

      Prilikom ovog snimanja potrebna je primena intravenskog kontrasta,tako da ne bi trebalo ni to da bude prepreka,ali proverite sa proizvodjačem dali ima nekih posebnih naznaka.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #177027

    • Poštovani,

      Hvala na brzom odgovoru. Zanima me samo da li bešika mora biti puna prije ovog snimanja ili prazna ,s obzirom da mi ništa nisu rekli u vezi toga u bolnici?

      Pozdrav!