Poštovani,
    da li možete da pročitate nalaz i pojasnite, hteli bismo da čujem vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 17. 01. 2021.
    • Poštovani,

      ovakav nalaz ukazuje na stanje nakon zračne terapije koja je sprovedena kako bi se lokalno uznapredovali tumor rektuma preveo u moguće operativni.Takodje je izvesno da nema udaljenih metastaza ,odnosno da ni sam tumor nije porastao,ali lokalni nalaz i dalje ukazuje na proširenost tumora vam granica rektuma,što će hirurgu značiti da se mora učiniti radikalna operacija ili sprovesti dodatne terapije.

      Trebalo bi pacijenta prikazati Konzilijumu kako bi se donela odluka o daljem lečenju.Obzirom da se radi o starijoj osobi ,i kako nalaz ukazuje na obostrane pleuralne izlive(tečnost u plućnoj maramici),bilo bi dobro konsultovati i Kardiologa,jer se može raditi i o popuštanju srca ,a to bi sve trebalo sanirati pre započinjanja dalje terapije ili pre planirane operacije.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog