Poštovani, pišem za dete (14god.).Bolestan je od 22.11.Tada su bili prvi "simptomi", kašalj, temperatura 37.-37.4, malaksalost,zamor...Uradjen PCR test na Covid19 i negativan je (1.12.).Posle uradjena krvna slika.Tada su bazofili bili sniženi, a leukociti malo povišeni.Dobio je antibiotik azitromicin.Vec 12. ovog meseca počelo je i povraćanje...Doktori posumnjali na upalu slepog creva ali nakon pregleda otklonjena sumnja na to.Istog dana (na hitnoj službi) su radjeni i nalazi krvi.WBC 10.3, LYM 2.0, MON 0.8, GRA 7.4, LYM%19.6, MON% 8.2, GRA% 72.2, MCH 32.7, MCHC 370, MPV 6.5, CRP 17.I sada ima iste simptome (malaksalost, zamor, temp. 37-37.4, kašalj).Mislili smo sutra da uradi bris grla i nosa (zbog bakterije).Da li Vi imate neki savet, šta dalje činiti?Da li je potrebno da snimi pluća?Hvala, veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 08. 01. 2021.
    • Poštovani,

      mišljenja sam da dete treba da pogleda Pedijatr,i naravno da se uradi snimak pluća,ultrazvučni pregled stomaka,da se da urin na analizu.

      Takodje i bris grla i nosa kao i test na virus izazivač covid 19 infekcije,odnosno antitela .

      Veliki pozdrav.

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog