Poštovani,

    Molim Vas za tumačenje RTG Pulmo et Cor PA :

    Retikularni crtež naznačen u srednjem i donjem plućnom polju obostrano, na današnjem snimku bez konsolidacija plućnog parenhima. Nalaz bi bio u okviru incip. zapaljenskog procesa, kolerilati ga sa kliničkim i labaratorijskim. Indikovati kontrolni snimak srca i pluca za 10 dana. Pleurobazalne adhezije obostrano, pleuroperikardne levo. CF sinusi bez pleuralnog izliva. Srčana senka je u skladu sa konstitucijom i godinama života.

    Otpusne dijagnoze: B34.2(covid) i J12.8(upala pluća)

    Krvna slika: povecan crp (blago) i monociti, ostalo u normalnim granicama.

    Da napomenem da sam pozitivan na kovid, imao sam temperaturu svega par sati u toku 1 dana, glavobolju, krstobolju, ledene šake i stopala,.. Sutradan je sve to bilo dosta bolje samo sam osećao blagu glavobolju i to je sve. Danas se osećam savršeno! Nikakve smetnje pri disanju itd. a imam "upalu pluća". Da li je to moguće? I da li je na plućima sve ok sem te upale? Ja apsolutno nikakve tegome nemam. Imao sam 1 upalu pluća kao dečak sa 7 godina i bio sam par godina pušač (trenutno nisam), imam 36 godina. Terapija : Pancef 400mg 1×1na dan i gomila suplemenata (C,D,Selen,Cink,Magnezijum,Andol 100 i naravno probiotik).

    Odgovoreno: 29. 12. 2020.
    • Poštovani,

      na osnovu ovog izveštaja rekla bih da se radi o početku uple pluća usled kovid infekcije,sve drugo je u redu.

      Odmarajte,pijte preporučene lekove i suplemente  javljajte se redovno na kontrole.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović-radiolog