Imam bolove u levoj dojci. Poslednjih par meseci javljalo su se ponekad ali ovog meseca su učestaliji. Neki put ne mogu da spavam na toj strani. Takođe ispod pazušne jame imam mladež. Bolovi su oko mladeža, sa strane i protežu se na gornji, veći deo dojke. Ne napipavam ništa i nemam nikakve druge znakove i simptome samo kratak oštar ili neki put dugotrajan tup bol. Uradiću ultrazvuk sledeće nedelje, zanima me vaše mišljenje. Hvala.

    Odgovoreno: 29. 12. 2020.
    • Poštovana.

      bol u dojci je uglavnom hormonskog porekla i najčešći je razlog zbog čega se žene javljaju na pregled.

      Uradite ultrazvučni pregled kao i klinički palpatorni pregled grudi.Lekar će Vas već uputiti šta dalje da radite.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović-radiolog